اولین همایش سراسری نمایندگان فروش باتریهای استارتر و مخاطبین باتریهای ساکن و صنعتی در تیر ماه 1393

مهندس سید مجید هدایت مدیر عامل محترم شرکت

کمترین آمار تولید شرکت توسعه منابع انرژی در حوزه باتری سیلد ، صنعتی ، بالای 150 میلیون آمپر ساعت می باشد که این عدد بزرگی است .

شرکت توسعه منابع انرژی توان امکان تولید و صادرات 2 تا 3 برابری این آمار را دارد .

اولین همایش سراسری نمایندگان فروش باتریهای استارتر و مخاطبین باتریهای ساکن و صنعتی ( شرکتهای تولید کننده ups ، انجمن ups ، شرکتهای مخابراتی ، اپراتورهای تلفن همراه ، فاوای نیروهای مسلح و ادارات برق ) در تاریخ 1393/4/4 در محل سالن همایشهای مجموعه ورزشی انقلاب برگزار شد .

محورهای این همایش که در آن بالغ بر 200 نفر از مدعوین حضور داشتند حول سر فصلهای ذیل قرار داشت .

  1. توسعه بازار (فرصتها ، تهدیدها )
  2. توسعه سبد محصول
  3. ارتقاء کیفیت
  4. خدمات پس از فروش
  5. قیمت متناسب با کیفیت

این همایش با اهداف :

  • دریافت نقطه نظرات شبکه توزیع باتریهای استارتر
  • بررسی و رفع چالشهای موجود در بازار باتریهای استارتر
  • هم اندیشی و دریافت نقطه نظرات و انتظارات شبکه مخابراتی ، برق ، نیروگاهی در کشور از محصولات صبا
  • هم اندیشی و دریافت نقطه نظرات انجمن صنفی و شرکتهای تولید کننده ups
  • معرفی تنوع و ویژگیهای محصولات صبا و تغییرات ایجاد شده در مسائل کیفی و فنی بازار برگزار گردید .

این همایش در دو بخش طراحی و اجرا گردید ، بخش نخست از ساعت 8:30 تا ساعت 10:30 مباحث مرتبط با باتریهای استارتر و بخش دوم از ساعت 10:30 الی 13 مباحث مربوط به باتریهای صنعتی و سیلد بر اساس برنامه ریزیهای صورت گرفته برگزار شد .

در ابتدا مدیر فروش شرکت سخنانی در ارتباط با آنالیز شرایط حاکم بازار حول محورهای سرمایه در گردش و جمع آوری باتری اسقاط و برنامه های پیش رو ایراد نمودند .

در ادامه دو تن از نمایندگان فروش باتریهای استارتر در خوزستان و تهران نقطه نظرات خود را حول محورهای همایش و نیز شرایط حاکم بازار و انتظارات شبکه توزیع بیان نمودند .

در خاتمه بخش نخست جلسه پرسش و پاسخ حول محورهای مورد بحث با سخنان مدیر عامل محترم پایان یافت .

در بخش دوم ابتدا مدیر فروش سخنانی در خصوص محورها و اهداف همایش و نیز تغییر در شرایط بازار ، مکانیزمهای فروش و تنوع محصول ایراد نمودند .

در ادامه معاون پژوهش و فناوری شرکت مشخصات باتریهای VRLA ( باتریهای سیلد صنعتی ) و ویژگیهای فنی و اطلاعات کیفی صورت گرفته را تشریح نمودند .

عضو انجمن شرکتهای تولید کننده ups با معرفی فعالیتهای انجمن ، در خصوص توجه به تکمیل سبد محصول و تناسب قیمت با کیفیت محصولات صبا سخنانی ایراد کردند . ایشان از شرایط پیش آمده جهت هم اندیشی با مسئولان صبا باتری اظهار خرسندی کردند و توجه به انرژی خورشیدی در باتریهای صنعتی را ضروری دانستند .

نماینده شرکت نیان الکترونیک با اشاره به شراکت موفق با صبا باتری و حضور گسترده در شرکتهای مخابراتی و  نیاز شرکتهای مخابراتی در خصوص باتریهای صنعتی سخنانی ایراد کردند.

درخاتمه سخنرانی مدیرعامل محترم شرکت توسعه منابع انرژی جناب مهندس سید مجید هدایت حول محورهای همایش انجام پذیرفت .

ایشان با بیان اینکه برگزاری همایش بیشتر در خصوص مباحث مربوط به باتریهای صنعتی ، سیلد و ساکن می باشد . بیان کردند : در حوزه ذخیره سازی می توانیم ترجیحاتی داشته باشیم و در عرصه رقابت با با بهترینهای دنیا رقابت کنیم و این قابل اثبات است . ایشان با ذکر بعضی مشکلات موجود در صنعت کشور خاطر نشان کردند ، در اختیار قرار دادن بازار داخل به رقبای خارجی اشتباه محض است و در ادامه بیان کردند ابتدا باید توانمند سازی صورت گیرد چرا که اگر توانمند سازی صورت نگیرد اساسا" هیچ فعالی رشد نمی کند چرا که فراز و نشیب حوزه صنعت خیلی زیاد است .

ایشان از وجود رقبای داخلی اظهار خرسندی کردند و رقابت را در عرصه داخلی را حمایت نمودند .

در حوزه تولید باتریهای سیلد ، ساکن و صنعتی ، اعلام کردند تولید شرکت بالای 150 میلون آمپر ساعت است که عدد بسیار بزرگی است و ظرفیت تولید 2 تا 3 برابر این آمار و امکانات صادرات را هم داریم . ایشان صنعتی را که نتواند محصولات خود را صادر کند ضعیف دانستند و زمان بلوغ یک صنعت را رقابت در بازارها عنوان کردند در ادامه به توانمندی جوانان ایرانی اشاره کردند و بیان نمودند امروز ما توانستیم با یک مرحله کار یکساله بخشی ازآمار پیچیده را با نرم افزارهای بسیار دقیق مشابه حتی بهتر ازماشینهای آلمانی طراحی کنیم .

سخنان خود را با شاره به اینکه در 2 سال قبل افزایش 35 درصدی تولید را داشتیم و با نوید اینکه به زودی یک ضریب 2 برابری به این تولید اضافه خواهد شد سخنان خود را پایان دادند .

 

دیدگاه جدیدی بگذارید